Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive

Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive

 

Szanowni Państwo, 

już 27 grudnia z okazji rocznicy przyjazdu Ingacego Jana Paderewskiego do Poznania serdecznie Państwa zapraszamy na ekranizacje widowiska koncertowego "Fantazja Polska, czyli Paderewski all inclusive", zrealizowaną przez Fundacje Fabryka Sztuki, która będzie dostępna online na Facebooku Fundacji 27 grudnia 2020 roku o godzinie 12:00. 

 

Link do wydarzenia (kliknij tutaj)

 

 

Serdecznie zaraszamy!!!

 

Opis wydarzenia:

Ideą programu "Fantazja polska, czyli Paderewski all inclusive" jest przedstawienie najważniejszych - z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości - momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty - Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą opowieści będą „Pamiętniki” Paderewskiego spisane przez Mary Lawton (PWM 1986).

Ważnym momentem widowiska będzie przedstawienie np. fragmentu zainscenizowanego recitalu Paderewskiego przed prezydentem Thomasem Woodrowem Wilsonem. To właśnie o tych koncertach napisał Norman Davies: „(…) dzięki koncertom, jakie dawał w Białym Domu Ignacy Jan Paderewski, wpisał na swoją listę niepodległość” (lista 14 punktów, przedstawionych w Kongresie USA, dotyczących przyszłego pokoju w Europie po I wojnie światowej).

Historia zostanie ukazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji (wykonanie utworów, aktorzy, narracja) oraz współczesny komentarz rapera, który w improwizowany sposób komentować będzie dzisiejsze znaczenie wielkich dokonań Paderewskiego.

Czas trwania: 60 min. 

Obsada:

I.J Paderewski - kompozytor, pianista, premier Rzeczpospolitej - Jakub Czerski 

Józef Piłsudski - Naczelnik Państwa - Andrzej Lajborek

Mary Lewis - dziennikarka, pisarka - Agnieszka Mazur

Diva - Śpiewaczka - Lucyna Białas  

Student / Raper  - Oskar Lepczyński

Scenariusz: Mikołaj Rykowski 

 

 

 

 

 

Loading...